Masło do ciała

NACOMI, Naturalne Masło Kakaowe, 100 g

NACOMI, Naturalne Masło Kakaowe, 100 g

Wielofunkcyjny produkt o przyjemnym zapachu

Więcej szczegółów

5901878683898

23,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis produktu

Masło kakaowe to w 100% naturalny kosmetyk. Ma postać twardej, zbitej masy o żółtawo-brązowym kolorze. By móc masło zastosować należy rozgrzać go w kąpieli wodnej. Jest to tłuszcz o przyjemnym, charakterystycznym zapachu kakao. Zawiera witaminy, potas, magnez, wapno, żelazo oraz kwas oleinowy. Ma właściwości przyśpieszające opalanie - nadaje naszej skórze piękny, naturalny, złoty kolor, a także łagodzące poparzenia po opalaniu oraz nawilżające. Masło nawilża skórę jednocześnie wygładza i nawilża naskórek.

SKŁADNIKI AKTYWNE

MASŁO KAKAOWE - otrzymywane jest z owoców kakaowca Theobroma cacao. W celu jego otrzymania, ziarna poddawane są procesom fermentacji, suszenia, prażenia, mielenia na miazgę kakaową, a następnie tłoczenia. Pozostałości z tego całego procesu wykorzystywane są do produkcji znanego nam wszystkim kakao. Kakaowiec właściwy spotkamy rosnący w wilgotnych lasach tropikalnych Ameryki Południowej i Środkowej. Z nasion kakaowca właściwego wytwarza się również kakao oraz masło kakaowe, a z nich znane i lubiane kakaowe napoje, czekoladę i inne słodkości.

SPOSÓB UŻYCIA

Świetnie sprawdzi się do masażu całego ciała, na pewno docenią go kobiety w ciąży gdyż stosowanie go pomoże zapobiec rozstępom. Stosowanie masła kakaowego jest dość pracochłonne, dlatego rzadko stosowane jest do codziennej pielęgnacji.
Dodawany do emulsji nadaje im twardość, dlatego firmy kosmetyczne często wzbogacają nim balsamy i masła. Dodatkowo nadaje kosmetykom piękny, czekoladowy zapach.

16 Inne produkty w tej samej kategorii: